هواپیما – مسطح انتقال تروریستی حمله تروریستی

هواپیما – مسطح: انتقال تروریستی حمله تروریستی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی جهت شناسایی مجرمان ، امضای میکروبی&quot، استفاده از &quot

پژوهشگران آمریکایی ادعا می‌کنند که شاید در آینده، شناسایی مجرمان با استفاده از میکروب‌های بدن آنها ممکن شود.

جهت شناسایی مجرمان ، امضای میکروبی&quot، استفاده از &quot

استفاده از "امضای میکروبی" جهت شناسایی مجرمان

عبارات مهم : میکروب

پژوهشگران آمریکایی ادعا می کنند که شاید در آینده، شناسایی مجرمان با استفاده از میکروب های بدن آنها ممکن شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال نیوز تودی، تحلیل اثر انگشت یا DNA، روش های معمول شناسایی مجرمان هستند ولی پژوهش جدیدی نشان می دهد شاید ردیابی مجرمان با استفاده از میکروب هایی که در صحنه جرم به جا گذاشته اند، ممکن باشد.

تعداد میکروب های درون بدن و روی پوست انسان ها، با تعداد سلول های آنها برابر هستند. انسان ها در هر ساعت، حدود 36 میلیون سلول میکروبی منتشر می کنند که می تواند سرنخی را جهت شناسایی فرد مورد نظر فراهم کند.

جهت شناسایی مجرمان ، امضای میکروبی&quot، استفاده از &quot

پژوهشگران “دانشگاه ایلینوی در شیکاگو” (UIC)، در بررسی تازه خود نشان داده اند که می توان با ردیابی میکروب هایی که مجرمان در صحنه جرم باقی می گذارند، آنها را شناسایی کرد. آنها روشی به نام “امضای میکروبی” (microbial signature) اختراع کرده اند که می تواند در کنار اثر انگشت و DNA، جهت شناسایی مجرمان مورد استفاده قرار گیرد.

“جرد همپتون مارسل” (Jarrad Hampton-Marcell)، پژوهشگر ارشد این پروژه گفت: ما در ابتدا دریافتیم در بدن هر شخص، اجتماعی از ریز ارگانیسم ها وجود دارد. اگر امضای میکروبی یک نفر، از محل زندگی و محیط اطراف او به دست آید، به شناسایی او در میان دیگر افراد کمک خواهد کرد و می تواند مدرک مهمی جهت تحقیق و بررسی باشد.

پژوهشگران آمریکایی ادعا می‌کنند که شاید در آینده، شناسایی مجرمان با استفاده از میکروب‌های بدن آنها ممکن شود.

بررسی ها نشان دادند که محیط میکروبی با وجود یا غیبت افراد در فضایی که حضور داشته اند، شکل می گیرد. پژوهشگران با انجام چند بررسی در کفش و گوشی افراد گوناگون نشان دادند میکروب های فردی به وسایل شخصی انتقال یافته می شود. به این ترتیب، در آینده نزدیک می توان با استفاده از اثر باکتری ها و موجودات ریزی که مجرمان در صحنه جنایت به جا می گذارند، آنها را شناسایی کرد.

با اینکه پژوهش های صورت گرفته در این زمینه هنوز در مراحل ابتدایی خود به سر می برد ولی محققان امیدوارند در آینده بتوان از این روش جهت ردیابی مجرمان استفاده کرد.

نتایج این پژوهش، در نشست هر سال “انجمن میکروبیولوژی آمریکا” (ASM) در آتلانتا ارائه شد.

جهت شناسایی مجرمان ، امضای میکروبی&quot، استفاده از &quot

واژه های کلیدی: میکروب | میکروب | استفاده | شناسایی | استفاده | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs